Maaseutunuorten valiokunta

Itä- ja Keski-Suomen MTK-liittojen valiokunnat 2020

- Keski-Suomen edustajat
​​​​​​​

Horisontaaliset:

Itä- ja Keski-Suomen elinkeinopolitiikka- ja yrittäjyysvaliokunta

Keski-Suomi                    Laahanen Maija, 040 533 1602, maijalaahanen@gmail.com

Keski-Suomi                    Vuoriniemi Hannu, 0400 871 301, hannu.vuoriniemi@vcoy.fi

MHY Keski-Suomi           Kalmari Riku*, 0400 474 045, riku.kalmari@suomi24.fi

Keski-Suomi                    Nummela Elina, 050 590 2774, elina.nummela@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen jäsenpalveluvaliokunta

Keski-Suomi                    Nummela Elina*, 050 590 2774, elina.nummela@mtk.fi

Keski-Suomi                    Minkkinen Saana, 0440 222 604, saana.minkkinen@outlook.com

MHY Keski-Suomi           Haapamäki Sari, 050 320 8669, sari.haapamaki@mhy.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen osaaminen ja hyvinvointivaliokunta

Keski-Suomi                    Jalkanen Juhana, 0400 665 434, juhana.jalkanen@pp.inet.fi

Keski-Suomi                    Mäkelä Martti, 040 705 8543, martti.makela@pp7.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Luotola Pirjo*, 050 323 7937, pirjo.luotola@mhy.fi                              

Keski-Suomi                    Vesiaho Amanda, 044 709 0109, amanda.p.vesiaho@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen ympäristö- ja maapoliittinen valiokunta

Keski-Suomi                    Hautsalo Ari, 0500 741 756, suovanniementila@gmail.com

Keski-Suomi                    Hassel Lari, 044 520 3779, lari.hassel@pp.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Uitamo Yrjö, 0400 517 351, yrjo.uitamo@mhy.fi

 

Tuotantokohtaiset:

Itä- ja Keski-Suomen lihavaliokunta

Keski-Suomi                    Jalkanen Juhana, 0400 665 434, juhana.jalkanen@pp.inet.fi

Keski-Suomi                    Jaatinen Lauri, 0400 648 985, laurijaatinen1@gmail.com
Keski-Suomi                    Nummela Elina, 050 590 2774 , elina.nummela@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen maitovaliokunta

Keski-Suomi                     Pietiläinen Tuomas, 040 571 8545, tuomaspietilainen@gmail.com

Keski-Suomi                     Ahonen Tomi, 050 302 0361, tomi.ahonen@koivurannantila.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen erikoiskasvivaliokunta

Keski-Suomi                     Matomäki Tommi, 040 503 1612, tommi.matomaki@luukku.com

Keski-Suomi                     Nurminen Jarkko, 050 430 2141, jarkko.nurminen@aholanraitti.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen peltokasvivaliokunta

Keski-Suomi                    Hankamäki Kalle*, 0400 246 521, kalle.hankamaki@gmail.com

Keski-Suomi                     Pakkanen Jarkko, 0400 954 160, pakkanen.j@elisanet.fi

Keski-Suomi                     Lunttila Tommi,  0400 716 090, tommi@lunttila.com

Keski-Suomi                     Nummela Elina, 050 590 2774, elina.nummela@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen kuluttajatyövaliokunta:

Keski-Suomi                     Huhtala Marianne, 040 702 7091, marianne.huhtala@pp.inet.fi

Keski-Suomi                     Vesiaho Amanda, 044 709 0109, amanda.p.vesiaho@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen luomuvaliokunta

Keski-Suomi                     Vesiaho Amanda, 050 5754 360, ama.91@hotmail.com

Keski-Suomi                     Hatakka Markku, 040 580 2416, markku.hatakka@pp.inet.fi

*MTK:n keskusliiton ko. valiokunnan jäsen

Keski-Suomen maaseutunuorten valiokunta 2020


Puheenjohtaja            Kananen Riikka, 040 834 6308, riikka.kananen(at)hotmail.com
​​​​​​​Varapuheenjohtaja    Vertainen Henri, 040 523 6489, henri.vertainen(at)gmail.com
Muut jäsenet              Minkkinen Saana, 044 0222 604, saananas(at)hotmail.com
​​​​​​​                                    Heiska Juho, 045 112 4411, heiska.juho(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Takanen Perttu, 045 649 4177, pertu.pt(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Merruntaus Kati, 040 195 1588, kati.merruntaus(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Kauppinen Perttu, 040 738 8108, perttu.kauppinen(at)kannonkoski.org
​​​​​​​                                    Välimaa Juha, 040 776 4715, konkolantila(at)gmail.com
​​​​​​​Metsänhoitoyhdistyksen edustaja Löytöjärvi Janne, 040 559 2102, janne.loytojarv(at)gmail.com
​​​​​​​Johtokunnan edustaja Pietiläinen Tuomas, 040 571 8545, tuomaspietilainen(at)gmail.com