Itä- ja Keski-Suomen MTK-liittojen valiokunnat 2022

- Keski-Suomen edustajat

Itä- ja Keski-Suomen elinkeinopolitiikka- ja yrittäjyysvaliokunta

Laahanen Maija, 040 533 1602, maijalaahanen@gmail.com

Vuoriniemi Hannu, 0400 871 301, hannu.vuoriniemi@vcoy.fi

Rantanen Jani, 040 5880749, jani.rantanen@pp.inet.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen jäsenpalveluvaliokunta

Minkkinen Saana, 0440 222 604, saana.minkkinen@outlook.com

Huhtala Marianne, 040 702 7091, mtklaukaa@gmail.com

MHY Keski-Suomi           Haapamäki Sari*, 050 320 8669, sari.haapamaki@mhy.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen osaaminen ja hyvinvointivaliokunta

Jalkanen Juhana*, 0400 665 434, juhana.jalkanen@pp.inet.fi

Riihonen Janne, 040 547 9418, janneriihonen@gmail.com

 

Itä- ja Keski-Suomen ympäristö- ja maapoliittinen valiokunta

Riihonen Janne, 040 547 9418, janneriihonen@gmail.com 

Hassel Lari, 044 520 3779, lari.hassel@pp.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Uitamo Yrjö, 0400 517 351, yrjo.uitamo@mhy.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen lihavaliokunta

Jaatinen Lauri, 0400 648 985, laurijaatinen1@gmail.com

Kaipomäki Joni, 0400 506 914, j.kaipomaki1@gmail.com

 

Itä- ja Keski-Suomen maitovaliokunta

Pietiläinen Tuomas, 040 571 8545, tuomaspietilainen@gmail.com

Rantanen Jani, 040 588 0749, jani.rantanen@pp.inet.fi

Ahonen Tomi, 050 302 0361, tomi.ahonen@koivurannantila.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen erikoiskasvivaliokunta

Matomäki Tommi, 040 503 1612, tommi.matomaki@luukku.com

Nurminen Jarkko, 050 430 2141, jarkko.nurminen@aholanraitti.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen peltokasvivaliokunta

Hankamäki Kalle*, 0400 246 521, kalle.hankamaki@gmail.com

Pakkanen Jarkko, 0400 954 160, pakkanen.j@elisanet.fi

Lunttila Tommi,  0400 716 090, tommi@lunttila.com

 

Itä- ja Keski-Suomen kuluttajatyövaliokunta:

Huhtala Marianne, 040 702 7091, mtklaukaa@gmail.com

 

Itä- ja Keski-Suomen luomuvaliokunta

Hatakka Markku, 040 580 2416, markku.hatakka@pp.inet.fi

Kananen Riikka, 040 834 6308, riikka.kananen@gmail.com

 

*MTK:n keskusliiton ko. valiokunnan jäsen