Maaseutunuorten valiokunta

Itä- ja Keski-Suomen MTK-liittojen valiokunnat 2019

- Keski-Suomen edustajat
​​​​​​​

Horisontaaliset:

Itä- ja Keski-Suomen elinkeinopolitiikka- ja yrittäjyysvaliokunta

Keski-Suomi                    Kauppinen Piia, 040 754 2268, piia_kauppinen@hotmail.com

Keski-Suomi                    Vuoriniemi Hannu, 0400 871 301, hannu.vuoriniemi@vcoy.fi

MHY Keski-Suomi           Kalmari Riku*, 0400 474 045, riku.kalmari@suomi24.fi

Keski-Suomi                    Kettunen Anja, 040 840 5054, anja.kettunen@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen jäsenpalveluvaliokunta

Keski-Suomi                    Kettunen Anja*, 040 840 505, anja.kettunen@mtk.fi

Keski-Suomi                    Rantanen Jani, 040 5880 749,jani.rantanen@pp.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Haapamäki Sari, 050 320 8669, sari.haapamaki@mhy.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen osaaminen ja hyvinvointivaliokunta

Keski-Suomi                    Jalkanen Juhana, 0400 665 434, juhana.jalkanen@pp.inet.fi

Keski-Suomi                    Mäkelä Martti, 040 705 8543, martti.makela@pp7.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Luotola Pirjo*, 050 323 7937, pirjo.luotola@mhy.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen ympäristö- ja maapoliittinen valiokunta

Keski-Suomi                    Hautsalo Ari, 0500 741 756, suovanniementila@gmail.com

Keski-Suomi                    Hassel Lari, 044 520 3779, lari.hassel@pp.inet.fi

MHY Keski-Suomi           Uitamo Yrjö, 0400 517 351, yrjo.uitamo@mhy.fi

 

Tuotantokohtaiset:

Itä- ja Keski-Suomen lihavaliokunta

Keski-Suomi                    Jalkanen Juhana, 0400 665 434, juhana.jalkanen@pp.inet.fi

Keski-Suomi                    Kettunen Anja, 040 840 5054 , anja.kettunen@mtk.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen maitovaliokunta

Keski-Suomi                     Pietiläinen Tuomas, 040 571 8545, tuomaspietilainen@gmail.com

Keski-Suomi                     Ahonen Tomi, 050 302 0361, tomi.ahonen@koivurannantila.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen erikoiskasvivaliokunta

Keski-Suomi                     Matomäki Tommi, 040 503 1612, tommi.matomaki@luukku.com

Keski-Suomi                     Hienola Paavo, 040 728 0325, paavo.hienola@gmail.com

 

Itä- ja Keski-Suomen peltokasvivaliokunta

Keski-Suomi                     Hankamäki Kalle*, 0400 246 521, kalle.hankamaki@gmail.com

Keski-Suomi                     Pakkanen Jarkko, 0400 954 160, pakkanen.j@elisanet.fi

Keski-Suomi                     Lunttila Tommi,  0400 716 090, tommi@lunttila.com

 

Itä- ja Keski-Suomen kuluttajatyövaliokunta:

Keski-Suomi                     Huhtala Marianne, 040 702 7091, marianne.huhtala@pp.inet.fi

 

Itä- ja Keski-Suomen luomuvaliokunta

Keski-Suomi                     Muhonen Markus, 0400 190 029, markus.muhonen@aloha.fi

Keski-Suomi                     Hatakka Markku, 040 580 2416, markku.hatakka@pp.inet.fi

*MTK:n keskusliiton ko. valiokunnan jäsen

Keski-Suomen maaseutunuorten valiokunta 2019


Puheenjohtaja            Laulajainen Henna, 040 578 9812, henlaula(at)gmail.com
​​​​​​​Varapuheenjohtaja     Kananen Riikka, 040 834 6308, riikka.kanan(at)hotmail.com
Muut jäsenet              Eteläaho Oskari, 045 136 0970, oskari.etelaho(at)hotmail.com
​​​​​​​                                    Heiska Juho, 045 112 4411, heiska.juho(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Takanen Perttu, 045 649 4177, pertu.pt(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Vertainen Henri, 040 523 6489, henri.vertainen(at)gmail.com
​​​​​​​                                    Vesiaho Amanda, 050 575 4360, ama.91(at)hotmail.com
​​​​​​​                                    Välimaa Juha, 040 776 4715, konkolantila(at)gmail.com
​​​​​​​Metsänhoitoyhdistyksen edustaja Piesala Eemeli, 040 703 9301, eemeli.piesala(at)gmail.com
​​​​​​​Johtokunnan edustaja Pietiläinen Tuomas, 040 571 8545, tuomaspietilainen@gmail.com