Tervetuloa mukaan maaseutunuorten toimintaan

Maaseutunuoret ovat alle 35-vuotiaita MTK:n jäseniä; nuorta vimmaa, asioita liikkeelle laittava voima. Maaseutunuoret ovat tekeväisten ihmisten porukka, johon kaikki ovat tervetulleita mukaan. Yhdistävänä tekijänä maaseutunuorilla on halu vaikuttaa maaseudun asioihin. Toiminnassa on mukana maataloustuottajia, maaseututyrittäjiä, yhteistyökumppaneita, alan opiskelijoita.

Maaseutunuorten toiminta tarjoaa väylän vaikuttaa ja verkostoitua sekä tilaisuuden viettää aikaa maaseudulla elämisestä ja yrittämisestä kiinnostuneiden nuorten kanssa. Maaseutunuorten toiminta on hauskaa yhdessäoloa, ammatillista asiaa sekä kouluttautumista järjestötyöhön. Tämä on näköalapaikka maaseudun asioiden seuraamiseen ja edistämiseen.

Keski-Suomen maaseutunuorten tapahtumia ja ajankohtaisia asioita päivitetään aktiivisesti näille nettisivuille, Instagramiin @keski_suomen_manut sekä Keski-Suomen MaNujen omaan Facebook-ryhmään. Laita liittymispyyntö ja liity mukaan Suomen suurimpaan kaveriporukkaan!


 

Maaseutunuoret?

Tutustu nuoriin ja lupaaviin maaseutunuorten omilla nettisivuilla.
Maaseutunuoret

Nuorten valiokunta 2022

Puheenjohtaja Perttu Takanen, 045 649 4177, perttu.takanen(at)outlook.com
Perttu Kauppinen, 040 738 8108, perttu.kauppinen(at)kannonkoski.org
Heikki Hoppula, 040 567 2574, heikki.hoppula(at)hotmail.com
Juha Mäkinen, 050 912 3222
, toimisto(at)makinenworks.fi

Kaisu Rasi, kaisu.rasi(at)gmail.com
Kati Merruntaus, 040 195 1588, kati.merruntaus(at)gmail.com
Tomi Pasanen, 040 578 5979, tomi.p.pasanen(at)gmail.com

Emma-Sofia Jutila ,050 553 4115, esjutila(at)gmail.com

Janne Löytöjärvi, 040 559 2102, janne.loytojarvi(at)gmail.com
Riikka Kananen, 040 834 6308, riikka.kananen(at)hotmail.com